Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
Marcin de Sas
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Inne2012.11.18 20:23

W odpowiedzi wszystkim "życzliwym"

 
 
Pożegnania nadszedł czas.
 
  Chciałem wszystkim, którzy wyrażali się kiedykolwiek z sympatią o moich tekstach podziękować. Nie znajduję już miejsca dla siebie na polacy.eu.org
Zaznaczam, że czuję się patriotą, hasło: Bóg, Honor, Ojczyzna wyznaczają mi ścieżkę, po której idę. Nie miałem nigdy zamiaru wprowadzić jakikolwiek ferment na tym portalu. Nie wiem, czym państwo zajmują się zawodowo, czy też w wolnych chwilach, więc nie będę się do tego odnosił. Osobiście tworzę: scenariusze filmowe, poezję, sztuki dramatyczne. Scenariusze leżą i czekają na odkrycie. Jeden z nich traktuje o Orlętach Lwowskich i podejrzewam, że zostałby odebrany pozytywnie przez całe środowisko prawicowe. Poezja i dramaty ujrzały światło dzienne. Nie przyniosło to żadnych konkretnych zysków finansowych, wiadomo. W tej chwili pracuję nad książką dla dzieci. Jak więc państwo widzą buduję miast burzyć. Na jedno (metaforycznie) wyrwane drzewo zasadzam dwa następne.
Portal Polacy traktowałem z sympatią, chociaż nie zawsze zgadzałem się z niektórymi treściami. Ważne dla mnie jest to, by istniała jakaś rzeczywistość, na której można podzielić się swoimi spostrzeżeniami z ludźmi o podobnych choć nie zawsze tych samych poglądach Dziękuję Christo za pomoc w odkryciu portalu. Jest to jednak mój ostatni artykuł tutaj. W życiu staram się postępować tak, jak naucza mój mistrz Jezus. Oczywiście zdarzają się upadki, jak każdemu, dlatego też nie uważam się za świętego. Widzę jednak tak dużą dawkę nienawiści, że pisanie z niektórymi z państwa już przestało sprawiać mi przyjemność. Czasami mam wrażenie, że Bóg w haśle, które wyżej przytoczyłem staje się bogiem krwawym na wzór mitologii skandynawskiej.Bogiem żądnym zemsty. Budujmy, nie palmy bo na spalonej ziemi przez długi czas nic nie urośnie.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za każde pozytywne słowo; nie żywię urazy za negatywne. Miłego blogowania. 
 
Marcin de Sas. 

 
2781 odsłon  średnio 1,7 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: sztuka.
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
MatiRani, 2012.11.18 o 20:46
Chlopie - gdzie drwa sie rabie tam drzazgi lataja... jestesmy ( POLACY ) pod obstrzalem i atakiem stalym zydokomuny panoszacej sie w massmeNdiach i dyktujacej co i jak mamy myslec.
MY nie mamy byc koszernie ulegli, politycznie poprawni, MY mamy byc soba, Polakami, naszej Polskosci z duma bronic a wrogów ukrytych naszej honorowej przeszlosci odrzucac z pogarda.

Pamietaj, ze prawdziwa cnota krytyki sie nie boi.

Ze jak cos masz do powiedzenia to tego bron, bo jak nie to jestes mieczak.

A jak cos ci sie palnelo nieprzemyslanego to przyznaj racje tym którzy ja maja, bo kazdy sie moze pomylic, a nie bedac hipokryta zaklamanym moze sie do tego przyznac bez plamy na honorze.

Cóz, nie w moje naturze poddawac sie bez walki ani trwac w bledzie bez autokorekcji... powodzenia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.18 o 20:54
Współczuję błędnej decyzji.

Szkoda, żeś uroku osobistego piszących nie rozczytał i merytoryczną wiedzą historyczną zarzutów nie odbił, jeśli racja u Ciebie.

Cóż tu się ostro dyskutuje czasem lecz złej woli nie ma lub jest marginalna..

Byłoby jeszcze co czytać, a tak to pustka..
Wolność bracia, wolność!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Zenon Jaszczuk, 2012.11.18 o 20:54
Marcin de Sas.
Nie chciałem pisać, że pan to inteligent, profesor. Czyli "czucie" mam dobre. Szkoda, że taki człowiek patriotyczny jest taki nijaki. Ja tam chłopek z prowincji, dla śmiechu z tzw ściany wschodniej - ciemnogród jednym słowem. Nie wiem jak bardzo jest "wykształcony" GPS. Czy tak jak ja, czy tak jak pan. GPS na początku po kilku art. wymienił kilku z nas z portalu i powiedział, że nie życzy sobie ( oczywiście mnie) abym komentował jego art. Można sprawdzić- zastosowałem się do prośby internauty. A pan widocznie za mocno "wykształcony" i chyc w maliny. Można i tak.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Zenon Jaszczuk, 2012.11.18 o 20:59
Marcin de Sas.
Proszę sprawdzić trzy komenty napisane w jednym czasie. Czyli nie jakieś uzgodnione. Treśc podobna, aby nie stwierdzić, że identyczna. To powinno zastanowić mości pana, ale to nie moja działka.....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym"   
Lona, 2012.11.18 o 21:20
Piszesz o Orlętach Lwowskich? To pięknie, szczególnie, ze młodzi ludzie nie maja pojęcia o tym kto to był (sprawdzałam to). Tylko jakie szanse na zobaczenie światła dziennego ma ten scenariusz? Ze względu na temat jaki podjąłeś to choćby był artystycznie bardzo wartościowy, nigdy nie wyjdzie z szuflady. Takie mamy czasy, że tematy opluwające Polskę i Polaków będą chętnie dotowane, nagłaśniany, chwalone choćby walory artystyczne dzieła były kiepskie.
Zobacz, poszukaj jakich mieliśmy pisarzy, poetów, naukowców itd piszących na emigracji, lubo w Polsce ale do szuflady, a których do dziś możemy nadal poczytać sobie w drugim czy trzecim obiegu. Przykład choćby Beaty Obertyńskiej. Kto o niej słyszał w kraju? A jej poezja zwyczajnie zwala z nóg.
Takim własnie rzeczom sie sprzeciwiamy, chcemy sztuki, poezji, kultury która będzie budowała a nie niszczyła poczucie własnej wartiości u człowieka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
w.red, 2012.11.19 o 17:08
Co prawda nie wszystko trafia na ekrany, ale warto próbować. Ot, choćby "Hubal". A ten film powstał za socrealu ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Paweł Tonderski, 2012.11.18 o 21:23
"W historię trzeba biec..."

+www.youtube.com

Marsz Niepodległości 2012 - Agrykola - Przemysław Holocher

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Hindukusz-Milena, 2012.11.19 o 13:34
Marcin de Sas,
No cóż,dziwię się Panu, że naszą (wielu użytkowników portalu)reakcję na antypolski film i jego twórców wziął Pan do siebie osobiście. Rozumiem, że jest pan artystą, filmowcem, ale jeśli jest Pan Polakiem powinien Pan uczciwie przyznać, że "artyści" z "Pokłosia" wzięli udział w antypolskiej propagandzie.
Swoboda artystycznej wizji ma się nijak do fałszowania historii i manipulowania faktami historycznymi.
Jeśli Pan ma inne zdanie na ten temat to rozumiem decyzję opuszczenia Polaków.org . Jeśli jednak to nieporozumienie pod wpływem emocji to może szkoda palić mosty.
Pański nick(nazwisko) i herb Drag-Sas to także herb mojej mamy więc tym bardziej mi przykro, że chce Pan zniknąć z portalu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
w.red, 2012.11.19 o 17:05
I ja się przyłączam do tego głosu bo jakkolwiek różnimy się wrażliwością. To szkoda byłaby znaczna dla portalu. Bo jeżeli nie umiemy się porozumieć tutaj to jak wyglądałoby to w "realu" ? Gdyby poważniejsze różnice dały o sobie znać ? Jak sądzę dla Polski w jej imię można na bok odłożyć wszelkie animozje. Zgodą mości Panowie, zgodą (jak mawiali niegdyś nasi przodkowie). Bo Polska i rodzina są nade wszystko.
Tuszę tedy że imć Sas przemyśli to sobie na spokojnie i gdy emocje opadną wróci do nas inicjując tak potrzebną zakładkę "film". Bo nie da się ukryć że większość ludzi to "wzrokowcy" i przekaz podany za pomocą obrazu snadniej do nich trafić może.
Ale decyzja nie należy do mnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
janekk, 2012.11.20 o 08:19
widzę że Waść jest typowym Polakiem - honorowym choć chyba zgubionym.
Dlaczego zagubionym? Jako człowiek uczciwy, wierzący a w dodatku Polak w showbiznesie raczej kariery nie zrobisz.
Czy poradziłbyś sobie ze scenariuszem zawierającym sceny łóżkowe? Albo czy zdecydowałbyś się na udział w paszkwilu na Polskę i Polaków? Czy w kinie będącym bastionem żydokomuny może być miejsce na jakąkolwiek swobodną twórczość artystyczną. To już prędzej w Hollywood bo tam rządzi pieniądz byle czego nikt by nie kupił. U nas istnieje publiczna telewizja, różne instytuty finansowane też z publicznych pieniędzy więc żydostwo wydaje nasze pieniądze według własnego widzimisie czyli na realizacje swoich celów, tworzenia z Polski Zydolandu.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Leszek, 2012.11.20 o 23:07
Nic mi do decyzji innych, więc nie komentuję. Ja się na portalach prawicowych nauczyłem: licz się z agresją, węszeniem kretów i tym, że zbyt głębokich analiz zbyt wielu na raz nie polubi. Też sobie obiecywałem, że np. na NE już więcej nie napiszę, bo się rozżaliłem olewaniem moich ważnych i, co tu kryć, mądrych tekstów, przy jednoczesnym promowaniu dewotek, ale właśnie dziś się rozmyśliłem i znów coś napisałem. Nikt poza jednym Rosjaninem nie ma ochoty ze mną rozmawiać. A mnie to powiewa. Napiszę swoje. Dotrze za 3 lata? OK, lepiej późno niż wcale.
ps. też napisałem dwa scenariusze... a żadnego konkursu nie wygrałem, choć potem w filmie widziałem jakieś podobne motywy. I też piszę 3 książki, które będą gotowe od pół roku do roku. A i sporo rymowanek w życiu napisałem. I co? Też potrafię ostro pojechać i czasem uważam, że trzeba jechać prostym tekstem o prostych sprawach
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
w.red, 2012.11.21 o 10:58
Na NE to teraz trudno czytać, a co dopiero pisać :) Ale to szczegół :)
Liczę na egzemplarz z z autografem :)

PS

Tak mi się wydaje że nasze miejsce w sieci nie jest ani prawicowe ani lewicowe lecz narodowe. A w dodatku można tu pisać o wszystkim (co nie znaczy że każda notka spotka się z aplauzem)
;)

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Leszek, 2012.11.21 o 13:03
jak zwykle mogę się tylko zgodzić. Jak wydam to podeślę kopie.
pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Jacek, 2012.11.21 o 14:18
I zamykając temat, podsumuję.
Czy w twórczości artystów też obowiązuje zachowanie
etyki i moralności?
Czy są oni zwolnieni od tego?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W odpowiedzi wszystkim "życzliwym" 
Piotr Świtecki, 2012.11.21 o 14:47
Artyście/sztuce zawsze przysługuje pewna swoboda twórcza, podobnie jak odbiorcy swoboda interpretacji.

Ale my zdaje się rozmawialiśmy o PROPAGANDZIE, a nie sztuce.
Kto jak kto, ale właśnie broniący swobody twórczej artysta powinien się na wprzęganie sztuki w kierat propagandy oburzać!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kogo zaprzęgnięto do kieratu...? 
Jacek, 2012.12.01 o 22:34
Jest okazja akurat,by to wyliczyć.
1)prasa na czele z gadzinówkami i brukowcami

2)radio ( w Polsce wszystkie stacje i częściowo RM)

3)tv - bez zastanowienia

4)kino- jeden z głównych filarow propagandy

5)rządy państw- służalczość i nadgorliwość

6)szkolnictwo- od przedszkola po magistrów i docentów

7)teatr- promocja kiczu

8)sądownictwo- po wyrokach ich poznacie

9)policja- strażnicy praw (czyich?)

10)wojsko- obrona demokracji

11)organizacje pozarządowe- multum

12)organizacje międzynarodowe-setki

13)muzyka- hevy metal, rock

14)malarstwo i rzeźba- kleksy i potwory

15)literatura- znani nobliści

16)fundacje- np B.

17)banki- tu można sobie pzwolić

18)sekty- rozbijanie jedności, sianie zwątpienia

19)sejm

20)senat


21)przykro to pisać , KK- opanowanie jego struktur przez niszczycielskie siły.
Z tego powodu nie zapominajmy myśleć.

A co nam pozostaje do obrony?
Oczywiście- Pan Bóg.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kogo zaprzęgnięto do kieratu...? 
Jacek, 2012.12.17 o 15:48
Ciąg dalszy:

22) ONZ- różne akcje w różnych dziedzinach

23) Agenda 21-zrównoważony rozwój

24) Rycerze Kolumba

25) Zakon Rycerzy Maltańskich

27) wszystkie ruchy ekologiczne

Do końca daleko.
Każdy ma tylko jedną duszę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kogo zaprzęgnięto do kieratu...? 
Adam39, 2012.12.17 o 17:19
Jacek, uważam iż pozostała nam przede wszystkim wiedza o tym co się dzieje wokół nas i z nami, kto jest tego sprawcą i jak z tego wyjść. Dobrze jest wierzyć że Pan Bóg pomoże jeżeli wcześniej sami sobie nie pomożemy.
A jaka jest pewność?
Jan Paweł II kiedyś powiedział: Pan Bóg pomaga tym, którzy sobie sami chcą pomóc.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Podróż w głąb Antonioniego
Piotr Świtecki → Marcin de Sas
Re: Podróż w głąb Antonioniego
Marcin de Sas → Piotr Świtecki
Re: Podróż w głąb Antonioniego
Piotr Świtecki → Marcin de Sas
Re: Podróż w głąb Antonioniego
Marcin de Sas → Christophoros Scholastikos
Re: Podróż w głąb Antonioniego
Marcin de Sas
Re: Podróż w głąb Antonioniego
Christophoros Scholastikos → Marcin de Sas
Re: Podróż w głąb Antonioniego
Marek Stefan Szmidt → Marcin de Sas
Re: Luc Besson – „Lucy”.
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Luc Besson – „Lucy”.
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Luc Besson – „Lucy”.
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Luc Besson – „Lucy”.
MatiRani → Marcin de Sas
Re: Luc Besson – „Lucy”.
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Luc Besson – „Lucy”.
Marcin de Sas → MatiRani
Re: Luc Besson – „Lucy”.
MatiRani → Marcin de Sas
więcej…